Rajoni

Sekretari i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:31 - 30/06/21 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pritet që të vizitoj ditën e nesërme Kosovën.

Bëhet me dije se Stoltenberg do të takohet me komandantin e KFOR-it, Franco Federicin dhe drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, Frank Best.

Gjithashtu Sekretari i aleancës veri-atlantike do t’i takojë edhe trupat e KFOR-it që janë Kosovë.

Ndër të tjera Mësohet se ai do të ketë takime bilaterale edhe me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe Ministrin për Komunitete dhe Kthim Goran Rakiç./Opinion.al

Pas