Sport

Samuel Eto përplaset nga një autobus, përfundon në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:49 - 08/11/20 |
Al Do

Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Interit, Samuel Eto’o, ka pësuar një aksident automobilistik dhe është dërguar në spital.

Ngjarja ka ndodhur teksa ish-futbollisti ka qenë në vendlindjen e tij në Kamerun. 39-vjeçari ishte duke u kthyer në shtëpi kur makina e tij u përplas nga një autobus.

Sipas gazetarit kamerunas, Martin Camus, se Eto përfundoi në spital menjëherë pas aksidentit, pasi ka dëmtime në kokë.

“Unë mund të konfirmoj se ai është mirë, ne folëm. Mjekët janë duke u kujdesur”, ka shkruar ai ndër të tjera në Twitter.

Prej 4 vitesh, Samuel Eto’o është tërhequr nga futbolli. Së fundi ai luajti për Antalyaspor në Turqi por do të mbahet mend për sezonet e tij të mrekullueshme tek Barcelona dhe Interi, me të cilat fitoi Champions League./Opinion.al

Pas