Aktualitet

Sa vaksinime janë kryer në 24 orët e fundit në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:48 - 19/05/21 |
Opi Nion

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 8092 vaksinime kundër COVID-19. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastiruliu përmes një postimi në rrjetet sociale.

Qe nga fillimi i fushatës së vaksinimit, në vendin tonë janë kryer në total 697 039 vaksinime.

Ndërkohë rastet e reja dhe viktimat kanë ardhur duke u ulur përgjatë ditëve të fundit. Sot MSH njoftoi për 24 raste të reja dhe 2 viktima./ Opinion.al

Pas