Aktualitet

Sa qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 06/05/21 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 15642 vaksinime.

Sipas ministres, që nga fillimi i fushatës së vaksinimit kundër COVID-19 e kanë marrë vaksinën 572226 qytetarë.

Javët e fundit në Shqipëri është ulur numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19. Sot ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 3 qytetarë humbën jetën nga COVID-19, teksa u konfirmuan 91 raste të reja./Opinion.al

Pas