Kryesore

Sa kanë votuar për shkarkimin e Bashës,Vokshi-Gjanës:Sot flet sovrani,jo shoqatat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 18/12/21 |
Opi Nion

Kryetarja e Komisionit Organizativ të Grupit të Rithemelimit, Albana Vokshi në dalje për mediat ka dhënë shifrat për pjesëmarrjen e anëtarëve të Partisë Demokratike në referendum deri në orën 13:00.

Ajo tha se deri në orën 13:00 kanë marrë pjesë 27 719 delegatë demokratë të cilët kanë votuar për shkarkimin e  shkarkimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Raportimi nga Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike:

Numri i votuesve deri në orën 13.00.

Shkodër: 2252

Lezhe: 2500

Kukës: 1490

Dibër: 1355

Durrës: 2990

Tiranë: 6347

Elbasan: 2171

Berat: 890

Korçë: 2730

Fier: 2674

Gjirokastër: 1120

Vlore: 1200

Numri total i pjesëmarrjes ne Referendum ne rang vendi deri ne orën 13:00 është 27,719.

Ndërsa Vokshi hodhi poshtë pretendimin e kryetarit të komisionit zgjedhor në PD, Jemin Gjana, se në Pallatin e Kongreseve sot ndodhen 5004 delegatë të PD.

Nuk është çështje që më intereson. Sot flet sovrani, jo shoqatat apo forumet ilegjitime. Mund të bëni një llogari sa mund të mbajë salla. Nuk dua t’i komentoj. Pretendohet se ka shumë persona që nuk janë fare delegatë dhe i kanë parë aty”,-tha Vokshi.

Pas