Bota

Rusia: Propaganda e Perëndimit u turpërua, u shkatërrua pa u qëlluar asnjë plumbBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:54 - 15/02/22 |
Opi Nion

Teksa Moska njofton se po tërheq disa trupa nga kufiri ukrainas, Ministria e Jashtme e Rusisë nuk i ka kursyer sulmet ndaj perëndimit.

Zëdhënësja, Maria Zakharova, në një postim në Telegram shkroi: “15 shkurti 2022 do të hyjë në histori si dita kur dështoi propaganda e luftës perëndimore. Ata janë turpëruar dhe shkatërruar pa u gjuajtur asnjë e shtënë”.

Zyrtarët amerikanë të paidentifikuar u thanë gazetarëve javën e kaluar se një pushtim rus i Ukrainës mund të ndodhte në 16 shkurt./ Opinion.al

Pas