Bota

Rusia pranon humbjet për herë të parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 27/02/22 |
Opi Nion

Për herë të parë, Ministria Ruse e mbrojtjes ka pranuar viktima në Ukrainë, por nuk ka dhënë shifra.

“Ka pasur të vrarë dhe të plagosur në mesin e ushtrisë ruse gjatë zhvillimit të operacionit ushtarak special”, tha Ministria e Mbrojtjes në Moskë në një deklaratë të cituar nga agjencia e lajmeve TASS.

“Humbjet e pësuara nga forcat e armatosura ruse janë disa herë më pak se numri i nacionalistëve të shfarosur”, thuhet në deklaratë.

Kujtojmë se Ukraina në një faqe të krijuar nga Ministria e Brendshme ka publikuar emra, të dhëna dhe video të ushtarëve rusë të vrarë apo të kapur gjatë lufitmeve./Opinion.al

Pas