Politikë

Rusia i ofroi vaksinën anti-COVID, Rama: Provokim, mendova se ishte meme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:11 - 29/12/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar provokim deklaratën e ambasadës ruse në vendin tonë për ofrimin e vaksinës anti-COVID “Sputnik V”.

Rama tha gjatë bashkëbisedimit me gazetarët se në fillim kishte menduar se ajo deklaratë mund të ishte meme, ndërsa shtoi se një shtet seriozë nuk duhet të bëjë provokime të tilla.

Përsa i përket të parës unë kam menduar se ka qenë një meme, ajo që pashë që ambasada e Rusisë kishte postuar nga Tëitteri i drejtorit të komunikimit në ritëitt të një Tëitteri të shefes së komisionit europoian. Mendova se ishte një meme, se për një shtet serioz është krejtësisht e papërshtatshme që të bëjë provokime të tilla, dhe kur them provokim, nuk po i paraprij ndonjë demrshi, pranë shtetit rus, se ky është një provokim qesharak dhe nuk është mirë, që një vend serioz si Rusia të bëhet qesharake me këto postime, të sillet sikur është një seksion i portokallisë, apo një konkurrent i portokallisë. Kështu që nuk po zgjatem më tej, shpreh keqardhjen se nuk shosh arsye që ambasada e Rusisë, të përfshihet në prodhimin e memeve” tha Rama.

Pas