Sport

Ronaldo, 13 rekorde në Champions League


               Publikuar në : 10:08 - 13/03/19 |
b.f

Nuk shënonte në Champions League prej 7 nëntorit, në ndeshjen kundër Manchester United, por me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Atletico Madrid Cristiano Ronaldo i ka çuar në 13 rekordet personale në këtë kompeticion. Ronaldo shënoi dy gola me kokë dhe një me penallti, në fitoren 3-0 të Juventusit ndaj spanjollëve të Atletico Madrid.

Rekordet e Ronaldos në Champions League

Golashënuesi më i mirë
Gola në ndeshjet brenda
Gola në ndeshjet në transfertë
Gola në fazën e grupeve
Gola në fazën me eliminim direkt
Gola në finale
Gola në goditje dënimi
Gola me penallti
Gola me kokë
Dopjeta
Tripleta
Asist
Më shumë pikë të fituara për ekipin

Pas