Aktualitet

Robert Ndrenika përcjell mesazh plot dhimbje për Hajrie Rondon: Nuk tu kushtua vëmendje se u fokusuan te festat e pasanikëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 14/09/17 |
b.f

Ndarja nga jeta e Hajrie Rondos është një prej humbjeve më të mëdha të kinematgrafisë shqiptare. Ky lajm i hidhur u la disi në harresë, dhe nuk mori aspak vëmendjen e duhur, siç ajo e meritonte. Robert Ndrenika, aktori i madh i skenës shqiptare, e ka kujtuar sot kolegen dhe miken e tij me anë të një statusi mbushur dhe dhimbje dhe me revoltë ndaj harresës së pa merituar që ju bë aktores së njohur.

“Ylli i kinematografis Shqiptare vdiq edhe nuk ju kushtua vemendje aq shume per ate qe na beri te lumtur me rolet e saj por skeni faj qe ishet te fokusuar tek festat e pasanikëve ?? u prehsh ne paqe mikesh. “ – shkruan Ndrenika bashkangjitur një fotografie së bashku me aktoren.

Pas