Sport

Rinovon kontratën, David Luiz qëndron te Chelsea deri në…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:55 - 10/05/19 |
Opi Nion

David Luiz, mbrojtësi brazilian ka rinovuar kontratën me Chelsea deri në vitin 2021.

Lajmi për rinovimin e kontratës së mbrojtësit është konfirmuar nga vet klubi. Kontrata e lojtarit 32-vjeçar përfundonte në fund të këtij sezoni.

Luiz ka luajtur 48 ndeshje me Chelsea në çdo kompeticion.

“Jam shumë i lumtur që më dhanë mundësinë që të qëndroja. E dashuroj këtë klub dhe kam ambicien e një lojtari të ri”, tha David Luiz në faqen zyrtare të Chelsea./ Opinion.al E.Xh.

Pas