Aktualitet

Reshje shiu në këto zona e ulje temperaturash, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 25/08/21 |
Opi Nion

Vendi ynë në pjesën e parë të ditës së sotme do të ketë një mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por pjesa e dytë e ditës do të sjellë një sistem me vranësira, fillimisht në zonat veriore duke gjeneruar shira afatshkurtër, të cilët herë pas herë do jenë dhe në formë rrebeshi. Orët e natës paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë me 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C mëngjesi deri në 35°C mesdita.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 35-40 km/h, nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim mbi 3 ballë./Opinion.al

Pas