Aktualitet

Reshje shiu e ulje temperaturash, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 08/06/21 |
Opi Nion

Vendi ynë gjatë paradites do të mbetet nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta. Por sërish orët e mesditës zhvillojnë vranësirat duke sjellë në vendin tonë reshje, ku në ndonjë zonë të veçante parashikohet që të ketë dhe reshje në formë rrebeshi afatshkurtër. Ndërsa mbrëmja dhe nata rikthejnë kthjellimet dhe vranësirat e lehta në territor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 29°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 – 4 ballë./Opinion.al

 

Pas