Rajoni

Rëndohet bilanci i pandemisë në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 12/07/20 |
Al Do

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit nga 991 teste të kryera, janë regjistruar 136 raste të reja me Covid-19.

Gjatë ditës së fundit 6 pacientë me Covid-19, dy pacientë nga Shkupi, një nga Kumanova, dy pacientë nga Struga dhe një nga Gostivari, ndërruan jetë.

Numri i përgjithshëm i rasteve me coronavirus në vendin fqinj që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 8.111 persona. /Opinion.al

Pas