Rajoni

Rekord viktimash nga Covid-19 në Greqi, mbi 4 mijë raste të rejaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 06/12/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore greke kanë informuar lidhur me rastet e reja dhe viktimat nga Covid-19 në 24 orët e fundit.

Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 943 raste të reja më Covid-19.

Ndërsa raportohet se në ditën e fundit janë regjistruar 116 viktima nga virusi. Numri total i personave që kanë humbur jetën që prej shpërthimit të pandemisë ka arritur në 18.716.

Ndërkohë, në 714 pacientët janë të intubuar në Repartet e Kujdesit Intensiv.

Në 24 orët e fundit janë kryer 103.253 teste (PCR dhe të shpejta), me pozitivitet 4.78%./Opinion.al

Pas