Rajoni

Rastet e reja në Maqedoninë e Veriut, shifra më e lartë që nga 16 prilli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 21/05/20 |
el ida

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 40 raste të të infektuarve me koronavirusi, shifra më e lartë që nga 16 prilli kur u regjistruan107 të infektuar.

Numri më i madh i të infektuarve është në Shkup dhe në Tetovë, qytete që po konsiderohen si zona me rrezik të lartë.

Po ashtu, vendi fqinj ka regjistruar edhe një viktimë duke e çuar në 111 numrin e përgjithshëm të vitkimave.

Që nga rasti i parë, me koravirus janë diagnostikuar 1,898 persona, dhe prej tyre 1378 janë shëruar ndërsa 409 ende janë aktiv./Opinion.al

Pas