-U tha në Opinion

Rama:Raport shumë i bukur me Nanon,edhe ai e njeh vetminë e Kryeministrisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 24/12/20 |
el ida

Gjatë një interviste për emisionin “Opinion”, Kryeministri Edi Rama ka folur ndër të tjera edhe për raportin me ish-kryetarin e Partisë Socialiste Fatos Nano.

Rama tha se për herë të parë në Kryeministri ka hyrë kur atë e drejtonte Fatos Nano, ndërsa e cilësoi shumë të bukur raportin mes tyre sot, pavarësisht përplasjeve në të shkuarën.

“Të them të drejtën raportin sot mund ta quaj të bukur. Komunikojmë jo intensivisht, hera -herës, por ajo që është pjesa e bukur e raportit  është që ai ka qenë këtu, dhe ai e di edhe fizikisht se çfarë do të thotë presion i kësaj zyre. Dhe mbi të gjitha ai dhe besoj dhe të tjerët që kanë qenë këtu, e dinë se ç’është vetmiua në këtë zyrë. Kjo zyrë ka shumë vetmi. Njerëzit mendojnë se kur hipën në majë, je i rrethuar me një mori njerëzish. Në fakt, në majë je më vetëm se askush tjetër. Sepse kur vjen koha e momenteve të vështira, je komplet vetëm. Për këtë arsye, eksperinca, ndjesia fizike e të jetuarit në këtë zyrë, sfidat, sfilitjet, përplasjet edhe ajo që kemi kaluar me njëri-tjetrin na e kanë bërë këtë raport shumë të bukur”, tha Rama./Opinion.al

Pas