Aktualitet

Rama zbulon mesazhin e Kurtit: Më kërkoi vaksina për mësuesit, i thashë po


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:44 - 01/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama, zbuloi gjatë një takimi të zhvilluar me fermerët në Rrogozhinë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një mesazh dhe i ka kërkuar që Shqipëria të ndihmojë  në vaksinimin e mjekëve në Kosovë.

“Më dërgoi një mesazh kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe më tha meqë Kosova mori disa doza vaksina për mjekët të ndihmojmë për të vaksinuar mësuesit. Po i thashë do të vaksinojmë mësuesit e Kosovës”, tha Rama.

Më tej Rama vijoi duke thënë: Por si bëhen këto? Me dëngla?”. “Është privilegji më i madh i gjithë jetës sime politike ku shoh fytyrat e gjyshërve dhe gjysheve. Kjo nuk është bërë se erdhi vaksina nga qielli, por me shumë mundim, duke çarë edhe atë barrierë të na krijuar nga Bahskimi Europian që na la jashtë. Askush në rajon nuk e ka filluar vaksinimin masiv”, shtoi më tej ai./Opinion.al

Pas