Aktualitet

Rama vizitë në shtëpinë e ish-presidentit Thaçi, premtim babait:Do shkojmë bashkëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:47 - 19/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama është ndalur këtë pasdite në familjen e ish-presidentit Thaçi, në Burojë të Kosovës.

Ai ka ndarë disa nga këto momente, në rrjetet sociale, ndërsa ka folur me prindërit e Thaçit edhe për takimin me këtë të fundit në Hagë.

Rama tha se Thaçi ishte mirë, ndërsa i ka premtuar babait të ish-presidentit se do të shkojnë bashkë ta takojnë. “Do shkojmë bashkë, do ta marr do ta çojmë atje”, tha Rama.

Kryeministri ka dhuruar një bust të vogël të Skënderbeut për familjen Thaçi, ndërsa ka marr prej tyre si dhuratë një plis dhe një flamur shqiptar me logon e UÇK./Opinion.al

 

Pas