Aktualitet

Rama: Sot familjet e prekura nga tërmeti në Laç kthehen në shtëpitë e reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:36 - 28/12/21 |
Opi Nion

Dy vite pas tërmetit të 26 nëntorit, familjet e qytetit të Laçit që humbën banesat e tyre, do të hyjnë këtë të martë në shtëpitë e reja.

Lajmi është bërë i ditur mëngjesin e sotëm nga kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“Mirëmëngjes dhe me kënaqësinë që sot familjet e prekura nga tërmeti në Laç do të nisin të kthehen në shtëpitë e reja, teksa plagët e rënda të tërmetit po shërohen një e nga një, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Kreu i qeverisë ditët e fundit ka dorëzuar çelësat e banesave tek banorët në Thumanë,  të hënën ishte në Kavajë, ndërsa sot do të dorëzojë çelsat e banesave banorëve të Laçit.

Pas