Aktualitet

Rama: Shqipëria dhe Islanda, vendet me më pak infektime në Europë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 08/06/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se Shqipëria është një ndër vendet me numrin më të ulët të rasteve të reja me Covid në Europë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa publikon grafikët, kreu i qeverisë shkruan se sipas të dhënave të dy javëve të fundit Shqipëria dhe Islanda janë dy vendet më me pak infektime në kontinentin tonë.

“Në matjen globale të dy javëve të fundit për uljen e rasteve të infektimeve, Shqipëria dhe Islanda, figurojnë si dy vendet me më pak raste infektimesh në kontinentin tonë”, shkruan Rama.

Prej disa javësh vendi ynë po shënon shifra të ulëta të rasteve me Covid-19.

Pas