Kryesore

Rama: Pas ngjarjes në Elbasan, jam krenar për patronazhistët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 22/04/21 |
Opi Nion

Partia Socialiste zhvilloi aktivitetin përmbyllës së fushatës në Tiranë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në fjalën e tij, Kryeministri Edi Rama komentoi ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e djeshme në Elbasan ku përplasën mbështetësit e PD dhe PS dhe për pasojë u vra me armë zjarri Pjerin Xhuvani.

Rama tha se është krenarë për patronazhistët pas ngjarjes së ndodhur në Elbasan.

Unë kam qenë gjithnjë krenar për patronazhistët,  por pas asaj që ndodhi dje në Elbasan unë jam më shumë se kurrë krenarë për ju. Ato bënë çmos që t’ju lëndojnë që t’ju cënojnë, që t’ju dekurajojnë, ata madje bënë çmos që t’ju poshtërojnë, por ka Zot sepse ata që i bënë ato kundër jush, dolën zhveshur, por jo si unë zhveshur se ashtu s’dalin dot ashtu sepse kur i mendoj zhveshur ato… Por dolën zhveshur në përmasën e karakterit të tyre, pa pasur asnjë pikë turpi, pasi kur Shqipëria u trondit nga humbja e jetës ato morën përsipër të thonë shqiptarëve që e kanë një grup të armatosur të shpërndarë kudo. Kush nuk e ka kuptuar diferencën e madhe mes jush dhe atyre dhe të gjithë atyre duhet ti vërë gishtin kokës për fëmijët e tyre”, tha Rama.

Pas