Politikë

Rama në Samitin e 18 të Frankofonisë në TuniziBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 19/11/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka shkuar në Tunizi për të marrë pjesë në samitin e 18 të Frankofonisë. Ai, si të 88 liderët e vende pjesëmarrëse në këtë samit është pritur nga Presidenti  Kais Saied.

Në këtë samit të radhës marrin pjesë të gjithë vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor.

Në këtë samit do të diskutohet mbi sfidat e përbashkëta politike dhe ekonomike, forcimin e bashkëpunimit frankofon, avancimin e të drejtave të njeriut, arsimit, kulturës dhe demokracisë

Pas