Kryesore

Rama: Ne do kishim preferuar Hashim Thaçin si president


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:55 - 27/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PS. Rama tha se Presidenti nuk do të jetë nga radhët e grupit parlamentar të PS.

Duke folur për një president të mundshëm nga Kosova, Rama tha se do të preferonte si president është Hashim Thaçi, por rrethanat e bëjnë këtë të pamundur.

“Nuk bëjmë asnjë negociatë dhe nuk kemi asnjë komunikim për të bërë në atë që në funksion të politikës është , ne do kishim vënë Hashim Thaçin president dhe do ishte një president i shkëlqyer për Shqipërinë dhe Kosovën, por fatkeqësisht ai nuk është i pranishëm për momentin në bashkësinë shqiptare si i lirë se ndaj tij po zhvillohet një proces që mos më bëni ta them se ca procesi është”, tha Rama.

Pas