Aktualitet

Rama mbledh kabinetin qeveritar, përcakton objektivat për Vitin e Ri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:22 - 05/01/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të martë kabinetin qeveritar. Kjo është mbledhja e parë e qeverisë për vitin 2022.

Sipas raportimeve, mbledhja e qeverisë është duke u zhvilluar tek ‘Vila 30’ në zonën e ish-Bllokut. Deri tani mësohet se Kryeministri dhe ministrat po diskutojnë për objektivat e qeverisë përgjatë vitit 2022.

Në ditët e fundit të Dhjetorit të vitit të shkuar në të njëjtin vend Rama mblodhi sërish ministrat dhe ata raportuan për punën e tyre të 100 ditëve të para të mandatit të tretë.

Kujtojmë se Partia Socialiste mori një mandat të tretë në zgjedhjet e 25 prillit, duke u bërë kështu partia e parë që ka arritur ta sigurojë këtë rezultat në historikun e zgjedhjeve në vend./Opinion.al

Pas