Aktualitet

Rama mbledh grupin parlamentar të PS, i pranishëm edhe deputeti Agron ÇelaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 16/01/23 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të hënë grupin parlamentar të PS-së.

Në mbledhje ka qenë i pranishëm edhe deputetit shkodran Agron Çela, i cili merr pjesë për herë të parë në mbledhjen e grupit, pas vendimit për të lënë Partinë e Lirisë dhe për t’iu bashkuar Partisë Socialiste.

Mësohet se mbledhja po zhvillohet për performancën e deputetëve dhe ministrave.

Kjo mbledhje vjen para seancës plenare që shënon dhe nisjen e sesionit parlamentar për vitin 2023.

 

 

 

Pas