Aktualitet

Rama: Luli, një kukull në prehërin e tre xhagajdurëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:26 - 25/03/21 |
el ida

Kryetari socialist Edi Rama ka listuar në nisje të fushatës një sërë arsyesh, që sipas tij argumentojnë përse ai duhet  të marri një mandat të tretë.
Duke sulmuar kryetarin e opozitës Basha, ai përdori tone të forta edhe për Presidentin Meta, kryetaren e LSI Kryemadhi dhe ish-Kryeministrin Berisha.

“Mandati i tretë është heqja e çdo mundësie që Meta, Berisha, Kryemadhi të kenë një shans tjetër për ta marr zvarrrë Shqipërinë për hesap të pushtetit të tyre, të pasurive të tyre dhe të gjithë privilegjeve të tyre. E natyrisht kur vjen puna edhe Luli, nuk ka si e merr një shans, sepse Luli nuk është Luli. Luli është Saliu, Luli është Iliri, Luli është Monika, Luli është si ato kukullat që po nuk i tunde, flenë. Kur tunden hapin sytë dhe nxjerrin atë këngën në formë ninulle për të vënë bebet në gjumë.

Luli është një kukull e tundur kur e shohim. Një kukull në prehërin e tre xhagajdurëve të cilët janë një arsye shumë e foprtë për mandatin e tretë të PS”, tha Rama./Opinion.al

Pas