Kryesore

Rama, Linda dhe Zaho vizitë tek Papa Francesku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 27/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama së bashku me bashkëshorten dhe djalin e tyre janë pritur në një takim nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku.

Kreu i qeverisë Shqiptare ndodhet në Selinë e Shenjtë në kuadër të 30 vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike me Vatikanin.

Më herët, Rama ishte i pranishëm një ceremoni që u zhvilluar pikërisht për rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike. Kryeministri vlerësoi bashkëpunimin me Vatikanin, ndërsa tha se në Tiranë do të ndërtohet një faltore kushtuar Shën Terezës./Opinion.al

Pas