Kryesore

Rama: Eksportet bujqësore do t’i çojmë mbi tavanin e 1 miliardë USD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 21/05/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama thotë se dy mandatet qeverisëse të socialistëve  investimet për eksportet bujqësore janë katërfishuar.

Rama zotohet përmes një postimi në rrjetet sociale se në mandatin e tretë, eksportet bujqësore do shkojnë mbi 1 miliardë USD.

 “Pikturë e qëndisur me duart e fermerëve mbi fushat e Gjergjan, Shirgjan dhe Labinot në Elbasan. Në këto dy mandate i rritëm thuajse katërfish eksportet bujqësore, ndërsa në nandatin e Tretë, do t’i çojmë mbi tavanin e 1 miliardë USD”, bashkangjitur videos së publikuar./Opinion.al

Pas