Aktualitet

Rama batuta me Kurtin: Ky vëzhgon nga Prishtina edhe Kinën, jo më OhrinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 20/06/22 |
Opi Nion

Në konferencën e përbashkët për shtyp, kryeministri Edi Rama dhe Albin Kurti i janë përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. Kryeministri i Kosovës u pyet nëse do të marrë pjesë si vëzhgues në samitin e ardhshëm të Ballkanit të Hapur.

Kurti e refuzoi këtë pyetje duke u përgjigjur me marrëveshjet e arritura sot mes dy qeverive në Prishtinë.

Në këtë moment ka ardhur edhe ndërhyrja e kryeministrit Rama, i cili me batutë tha: “Kurti vëzhgon nga Prishtina edhe Kinën jo me Ohrin”.

Pyetje: A mendoni se mund merrni pjesë si vëzhgues në samitin e ardhshëm?

Kurti: Unë po të isha në Ohër si vëzhgues do kishte kuptim të përgjigjesha. Ndërkohë këtu nga Prishtina ju përshëndes me shprehjen Porti i ri i Durrësit, Porti i thatë i Prishtinës, hekurudha në mes.

Rama: Po të jetë për vëzhgues ky vëzhgon nga Prishtina Kinën, jo më Ohrin.

Pas