Bota

Raketat goditën Poloninë, NATO: Po shqyrtojmë raportet e po koordinohemi…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:59 - 15/11/22 |
Opi Nion

Rusia ka mohuar se raketat qe vranë dy persona në Poloni të jenë lëshuar nga ushtria e saj.

Ndërkohë, NATO ka reaguar për sulmin, duke thënë se po shqyrton të dhënat për të zbuluar dianmikën e ngjarjes.

“Ne po shqyrtojmë këto raporte të lidhura me një shpërthim në Poloni dhe po koordinojmë ngushtë me aleatin tonë Poloninë”, tha ai.

Aktualisht i gjithë fokusi ndërkombëtar është drejt NATO-s, pasi Aleanca në vijimësi pretendoi se do të mbronte “çdo pëllëmbë” të territorit të saj nga agresioni rus në Evropë.

Pas