Aktualitet

Qytetari: Policia më hoqi lejen e makinës! Rama: Do merrem vetë tani


               Publikuar në : 20:25 - 31/03/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka vijuar mbrëmjen e sotme komunikimin me qytetarët, ku ka dëgjuar problemet e tyre në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi.

Rama ka folur me një qytetar nga Durrë, por që punon në Tiranë. Ai është shprehur se teksa ishte duke u kthyer nga Tirana në Durrës, e ka ndaluar policia dhe i ka hequr lejen e makinës.

Qytetari: Punoj në Tiranë, por banoj në Durrës. E kam lejen, por më ndaloi një polic dhe konstatoi, tha je jashtë orarit, ndërkohë që unë…

Edi Rama: Ca pune bën?

Qytetari: Në bankë? Me hoqi lejen

Edi Rama: Pa merak do ta marr vetë drejtorinë. Ata që kanë leje për punë nuk mund të penalizohen. Ndjesë dhe kurajo, të fala në shtëpi./ Opinion.al

Pas