Kronikë

Qëlluan me armë zjarri 33-vjeçarin në Urën Vajgurore, pranga 2 autorëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:45 - 22/05/21 |
Opi Nion

Policia e Beratit ka arrestuar 2 autorët për plagosjen me armë zjarri  33-vjeçarin Iljaz Ismailajt mbrëmjen e djeshme në Urën Vajgurore, ndërsa 4 bashkëpunëtorë janë shpallur në kërkim.

Sipas informacioneve, të arrestuarit janë Adriatik Shabanaj dhe Aurel Filaj, ndërkohë që janë identifikuar dhe shpallur në kërkim edhe bashkëpunëtorët e tjerë të kësaj ngjarje; F.Sh., 30 vjeç, I.N., 48 vjeç, M.H., 33 vjeç dhe N.T., 32 vjeç.

Policia sqaron se po vijon punën  për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Vrasje me dashje”, mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim./ Opinion.al

Pas