Aktualitet

Qëlluan me armë për ditëlindjen e shefes, pezullohen 4 policë në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 25/03/21 |
Opi Nion

Katër punonjës policie të forcave të posaçme “Shqiponja” në Lezhë janë pezulluzr nga detyra.

Sipas News24, të pezulluar nga detyra jane policët të identifikuar me inicialet R. P.; Xh. N.; A. SH. dhe R. M.

Bëhet me dije se pezullimi i policëve ka ardhur si pasojë e një videjo të shpërndarë në rrjetet sociale , ku dukeshin efektivët që ishin duke qëlluar në ajër me armën e shërbimit. Bëhet me dije se një veprim i tillë ka ndodhur pasi policët po festonin ditëlindjen e shefes së tyre.

Për të katërt punonjësit e policisë kanë nisur procedimet penale nga SHÇBA. Ndërkohë ndaj tyre hetimi disiplinor është për shkelje të rëndë disiplinore “Sjellje e rëndë diskretituese”./Opinion.al

Pas