Bota

“Putini si Santa Claus”? Ukraina nxjerr pamjet, Presidenti rus në videon festiveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 26/12/22 |
Opi Nion

Një këshilltar i ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës ka postuar një video të asaj që ai pretendon se është “propagandë ruse”, ku shfaqet Vladimir Putin i veshur si Santa Claus.

Në video, një vogëlush shfaqet duke u përgatitur për ditën e Krishtlindjes duke vizatuar një foto dhe duke e vendosur brenda një çorapeje.

Ai gjithashtu tregon disa libra në një raft, me një që duket se ka të bëjë me të drejtat e LGBTQ+ së bashku me një foto të dy burrave, të etiketuar “prindi një dhe prindi dy”.

Një Santa Claus, i cili duket se është presidenti rus, shfaqet më pas dhe shihet duke u rrotulluar nëpër shtëpi.

Një foto e të njëjtit raft shfaqet përsëri, por këtë herë fotografia është e një gruaje dhe një burri dhe librat dukej se ishin zëvendësuar me një çantë lodrash.

Santa Clausi i Krishtlindjes shihet më pas duke buzëqeshur dhe duke i shkelur syrin kamerës.

“Propaganda ruse bëri një video të Putinit si Santa Claus,” shkroi Anton Gerashchenko.

Pas