Bota

“Putin, kriminel lufte”, Rusia i përgjigjet Biden: E pafalshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 16/03/22 |
Opi Nion

Rusia ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i cili e quajti për herë të parë homologun rus, Vladimir Putin një kriminel lufte.

Sipas Kremlinit zyrtar, deklarata të tilla në drejtim të Putin janë të papranueshme dhe të pafalshme.

E pyetur për më shumë shpjegime, në lidhje me këtë akuzë të Biden, sekretarja Psaki u shpreh se presidenti foli me fjalë zemre për ato që shihte në televizion.

Megjithatë, ajo shtoi se një proces ligjor për të hetuar pretendimet e krimeve të luftës vazhdon të jetë duke u zhvilluar në Departamentin e Shtetit.

Pas