Politikë

Publikohen vendimet e qeverisë, ndryshime në radhët e zëvendësministraveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:24 - 26/10/22 |
Opi Nion

Janë publikuar ditën e sotme vendimet e fundit të marra në mbledhjen e radhës së Këshillit të Ministrave.

Mes vendimeve, vihet re dhe emërimin në detyrën e zv/ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural i Arian Jaupllarit.

Jaupllari do të zëvendësojë në këtë detyrë Ermira Gjeçi, e cila po ashtu u lirua nga posti në mbledhjen e fundit të kabinetit.

Arian Jaupllarari ka mbajtur më herët postin e kreut të Urdhrit të Farmacistëve si dhe ka qenë kandidat i PS për deputet në qarkun e Korçës.

Pas