Aktualitet

Publikimi i listës/Specialisti i IT: Informacionet e targave janë në këto servera


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 25/12/21 |
Opi Nion

Specialisti i IT, Gent Progni ka reaguar lidhur me publikimin e listës së targave të makinave të rreth 530 mijë qytetarëve shqiptarë.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, bën të ditur se informacionin për targat i kemi në 3 servera, në atë të DPSHTRR, AMF dhe AKSHI-t.

Sipas tij, nëse të dhënat janë marrë nga DPSHTRR, atëherë janë marrë edhe të dhëna të tjera, si patenta apo shenjat e gishtërinjve.

Skandali sa vjen dhe behet me i madh …

informacionin per targat e kemi ne 3 – servera .

1-DPSHTRR

2-AMF (Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare)

3-AKSHI

Marrim rastin e pare (DPSHTRR) – nese jane marre ketu , atehere jane marre , patentat dhe shenjat e gishterinjve qe ne kemi lene ne keto institucione .

Marrim rastin e dyte (AMF) – nese jane marre ketu , atehere jane marre , te dhenat bankare , info per fondet e pensioneve dhe fondet e investimit .

Marrim rastin e trete (AKSHI) – nese jane marre nga ketu , KAQ!”-shkruan Progni në reagimin e tij./Opinion.al

Pas