Sport

PSG prezanton trajnerin e ri, kush e merr drejtimin e francezëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 02/01/21 |
Semiljana Azizi

Mauricio Pochettino është zyrtarisht trajneri i ri i PSG.

Mësohet se argjentinasi rikthehet pas 17 vitesh në Paris, ama jo si lojtar por për të qenë lideri i stolit.

Teksa sapo përfundoi faza e parë e kampionatit në 2020, drejtuesit shkarkuan befasisht gjermanin Tuchel, dhe detyrën ia ka dhënë Pochettino.

Pochettino duket se ka një punë të madhe PSG e cila renditet e 3-ta, edhe pse 1 pikë më pak se kryesuesit, dhe në Champions League ku e pret një përballje ferri me Barcelonën./Opinion.al

Pas