-U tha në Opinion

Pse u largua Gledis Nano? Rama: Kishte rezultat të dobët, parcelat me kanabis u rikthyenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 22/09/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me largimin e Gledis Nanos nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit.

Rama tha në emisionin “Opinion” se Nano i kishte konfirmuar dorëheqjen, ndërsa tha se largimi i tij erdhi për shkak të rezultateve të ulta të punë të Policisë së Shtetit.

Pjese nga intervista

Fevziu: Pse u largua Gledis Nano?

Rama: Pse duhet të jetë kaq e rëndësishme pse u largua Gledis Nano. Ai ma ka konfirmuar mua dorëheqjen, sepse i është kërkuar dorëheqja sepse situata e muajve të fundit ishte kritike dhe kërkonte adresimin e saj me ndryshimin e lidershipit të policisë së Shtetit.

Fevziu: Nano ka patur informacion për Ervis Martinajn?

Rama: Nuk është e vërtetë.

Fevziu: Ka patur zëra  që Nano ka raportuar në ambasada të huaja për lidhjen e krimit me politikën.

Rama: Legjenda urbane. Ai ka kryer detyrën e ka bërë sa ka mundur, por i është vënë në diskutim rezultati. Me atë rezultat ku ne filluam të shikojmë simptoma problemesh që nga rishfaqja e parcelave me kanabis pranë zonave urbane, uniformat blu që merrnin ryshfete, vrasjet pa autor të gjitha këto kërkonin një shkundje.

Pas