Te Fundit

‘Pse të djeg”, Salianji-Braçes: A je ti dhe ministrja e Financave në përgjime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 16/11/21 |
Opi Nion

Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka marrë sërish fjalën në Kuvend pas debatit me deputetin e PS-së, Erion Braçe dhe replikës së këtij të fundit se nuk ka lidhje me biznesmenin Rezart Taçi.

Ai sërish ka pyetur deputetin e PS-së Erion Braçe nëse është ai zv.kryeministri i cili ka dalë në përgjimet e prokurorisë italiane.

 ‘Deputeti i juaj turret për të ardhur në foltore ndërkohë që po flas, nuk e di pse të djeg aq shumë pyetja ishte e thjeshtë…Pse të djeg? A është zv.kryeministri dhe ministrja e Financave në përgjimet e prokurorisë italiane apo apo jo? A është parafolësja ajo që flet dhe bën si e Shenjta Mari kjo duhet parë…. Por nëse është parafolësi që përflitet për para cash, këtë ua provoj edhe tek foltorja tjetër. Dhe meqë jeni për gjykatë ua provoj. Nuk është personale, pse e merr personale!’- tha Salianji.

 

Pas