Aktualitet

“Pse rri me duar në xhepa”, Rama në Sukth për rindërtimin: Më mirë prishet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 15/02/21 |
Semiljana Azizi

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme në fshatin Kullë, në Sukth të Durrësit ku inspektoi punimet për procesin e rindërtimit që po vijon.

“Edhe pak ditë dhe 43 shtëpi do të hapin dyert për familjet e prekura nga tërmeti, disa prej të cilave fitojnë edhe shtëpi plus sipas kurorëve të mbledhura në shtëpinë e mëparshme” tha kryeministri Rama.

Gjatë bisedave Rama pati gjithashtu edhe disa porosi për familjet që përfitojnë. “Si kur t’i përvishni krahët, të rregulloni edhe oborrin se me gjithë këto shtëpi të bukura, dilni pini kafe këtu” tha ai.

“Do të jeni në një jetë tjetër. Më mirë prishet” tha më tej.

Teksa nuk munguan edhe batutat. “Pse rri me duar në xhepa apo i do gati, i bën baba. Ke ndonjë “iPhone” të bësh ndonjë koment në facebook” i tha ai, djalit të njërit prej kryefamiljarëve që përfitojnë nga rindërtimi./Opinion.al

Pas