Aktualitet

PS korrigjon listën e kandidatëve në Elbasan, emri që lëviz në renditje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 12/03/21 |
Opi Nion

Pas kthimit të listave nga KQZ, Partia Socialiste ka korrigjuar listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Elbasanit.

Siç vërehet nga lista, PS ka spostuar nga vendi i 12 Marsida Hysenin për në vendin e 13, në listën e Elbasanit. Ndërkohë që kandidati i renditur i 13-ti, Shkëlqim Bullari, tashmë ka kaluar në vendin e 12.

Ky spostim i kandidates Hyseni është bërë, pasi Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve vërejti parregullsi rreth përfaqësimit gjinor.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve u riktheu dy ditë më parë listat e kandidatëve për deputetë disa prej partive që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit 2021. Shkak ishin parregullsitë në përfaqësimin gjinor dhe në të dhënat personale.

Lista e re:

QARKU ELBASAN

1. Evish Kushi

2. Klevis Xhoxhi

3. Besian Ajazi

4. Desantila Tahiraj

5. Sajmir Hasalla

6. Florenc Spaho

7. Luan Duzha

8. Taulant Balla

9. Albana Hana

10. Enver Rroshi

11. Briseida Gjoza

12. Shkëlqim Bullari

13. Marsida Hyseni

14. Kristaq Skënderi

15. Endri Pepa

Pas