Te Fundit

PS, Balla: Lulzim Basha person në kërkim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 20/10/15 |
b.f

TIRANË- N/kryetari i grupit socialist, Taulant Balla ka reaguar pas akuzave të Lulzim Bashës për CEZ, duke deklaruar se ai nuk mund të kërkojë llogari sepse është vetë person në kërkim. “Luli, i cili vet është person ne kerkim nga drejtësia për vjedhjen e 230 milionë euro në rrugën Durrës – Kukës, akuzë për të cilën i shpëtoi gjykimit përmes raporteve qesharake mjekësore dhe që sot gjen kurajën të trashë zërin dhe të hedhë baltë, nga Shqupi, godinën që ia grabiten shtetit shqiptar ditët e fundit përpara se të dorëzonin mandatin e tyre të trupshëm qeverisës”. Kështu u shpreh Balla. Më pas vazhdoi se “Luli, që bashkë me Saliun privatizuan CEZ në mënyrën më të turpshme të mundur dhe pasi e zhvatën mirë e mirë e dëbuan nga Shqipëria me dhunë dhe me polici, kërkon llogari pse qeveria e re e zgjidhi konfliktin, duke i kursyer shqiptarëve plotë 802 milionë euro.

Prandaj, Luli, përpara se të dalë i krekosur për të kërkuar llogari, duhet të japë llogari vetë”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas