Kryesore

Protestat për teatrin, Basha: Ja qëllimi i opozitës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:56 - 21/05/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka cilësuar protestat për Teatrit Kombëtar si një triumf i parë i rrugës që do e shpëtojë vendin.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shprehet se qëllimi i opozitës është dhënia fund e padrejtësive që shtyp qytetarët shkatërron pronën, varfëron dhe sipas tij shkaktar është kryeministri Edi Rama.

Postimi i Bashës

Së bashku me artistë dhe qytetarë në protestën e Aleancës për Teatrin, në mbështetje të kauzës së tyre të drejtë dhe vlerave të demokracisë dhunuar barbarisht më 17 maj nga qeveria e Edi Ramës.

Opozita ka një qëllim, t’u japë fund sa më parë kushteve në të cilat padrejtësia shtyp qytetarët, shkatërron pronën e tyre, i varfëron dhe kjo padrejtësi e ka një emër: ky është Edi Rama.
Vlerat e qytetarisë shqiptare të manifestuara sot në këtë shesh janë triumfi i parë i një rruge që do e shpëtojë vendin nga hajdutëria dhe krimet e Edi Ramës./ Opinion.al

Pas