Aktualitet

Protestat/ 23 të proceduar në Lushnje dhe në Korçë, mes tyre edhe Edmond Spaho


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:44 - 12/03/22 |
Opi Nion

10 persona janë proceduar pasi protestuan ditën e djeshme në Korçë. Sipas Tv Klan.al mes të proceduarve është edhe deputeti demokrat dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Edmond Spaho.

“Këta shtetas ditën e djeshme, janë organizuar dhe kanë zhvilluar një protestë në hyrje të qytetit të Korçës, e cila më pas ka kaluar edhe në zona të tjera të qytetit, ku kanë penguar qarkullimin e automjeteve dhe gjatë thirrjes së policisë për zhbllokimin e rrugës, këta shtetas kanë kundërshtuar dhe nuk i janë bindur urdhrit të punonjësve të policisë”, thuhet në njoftimin e policisë së Korçës.

Një tjetër qytet, ku ditën e djeshme u zhvilluan protesta ka qenë dhe Lushnja. Policia ka njoftuar mëngjesin e sotëm se në Lushnje janë proceduar 13 persona, pasi “ditën e djeshme në vendin e quajtur “Pushimi i shoferit”, kanë bërë bllokimin e aksit rrugor Fier-Lushnjë, duke mos lejuar qarkullimin e mjeteve nga të dy senset e lëvizjes”.

Prej tre ditësh i gjithë vendi është përfshirë nga protesta. Qytetarët protestojnë për rritjen e çmimit të naftës dhe të ushqimeve./Opinion.al

Pas