Aktualitet

Protesta në disa qytete, në Berat qytetarët përplasen fizikisht me policinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 11/03/22 |
Opi Nion

Duket se protestat e qytetarëve për rritjen e çmimit të naftës kanë shpërthyer në mbarë vendin.  Përveçse në Tiranë pasditen e së premtes protesta ka patur edhe në Shkodër, Lezhë, Berat, Durrës ndërsa gjatë orëve të paradites edhe në Korçë.

Ndërkohë sipas raportimeve në qytetin e Beratit protesta ka degjeneruar në përplasje fizike me policinë.

Qindra qytetarë beratas i janë bashkuar kësaj proteste, e cila filloi me një marshim drejt Prefekturës së qarkut Berat dhe bashkisë së qytetit.

Protestuesit bllokuan edhe rrugën kryesore drejt qendrës së qytetit, ndërsa pati konfrontim fizik me policinë pasi protestuesit tentuan të çajnë kordonin.

Pas