Aktualitet

Protesta e opozitës, hiqet instalacioni “Kërpudha” para KryeministrisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 06/07/22 |
Opi Nion

Instalacioni “Kërpudha” është hequr nga ambientet e jashtme të kryeministrisë një ditë para mbajtjes së protestës së thirr nga kryetari i PD, Sali Berisha.

Instalacioni duket se është larguar në mënyrë që të mos dëmtohet, siç ka ndodhur dhe në protesta të tjera të thirr nga PD.

Protesta do të fillojë më 7 korrik në orën 19:00. Opozita ka thirr protestë kundër qeverisë për shkak të rritjeve të çmimeve dhe kushtet e vështira ekonomike që po përballen qytetarët./ Opinion.al

Pas