Aktualitet

Prokuroria lëshon urdhër-ndalimi për ish-kryetarin e Qarkut të Kukësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 23/10/20 |
Opi Nion

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, ka lëshuar urdhër-ndalimi për Abedin Oruçin, ish-kryetari i Qarkut të Kukësit.

Abedin Oruçi, është në kërkim për tre vepra penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, ” Kanosja për shkak të detyrës” si dhe “Pushtimi i tokës”.

Njoftimi i plotë
Më datë 20.10.2020, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, ka nxjerrë urdhër ndalimi për shtetasin Abedin Oruçi, 54 vjeç, banues në Kukës, i dyshuar për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, “ Kanosja për shkak të detyrës” si dhe “Pushtimi i tokës” ./ Opinion.al

Pas