Bota

Prodhuesi i dytë më i madh rus i naftës: Të ndërpritet konflikti në Ukrainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:26 - 03/03/22 |
Opi Nion

Prodhuesi i dytë më i madh rus i naftës Lukoil bën thirrje për t’i dhënë fund konfliktit në Ukrainë.

Në një deklaratë në faqen e saj të internetit, kompania tha se ishte e shqetësuar nga “ngjarjet tragjike në Ukrainë” dhe mbështeti negociatat për t’i dhënë fund konfliktit.

 “Duam ndërprerjen e menjëhershme të konfliktit të armatosur dhe mbështesim plotësisht zgjidhjen e tij nëpërmjet procesit të negociatave dhe nëpërmjet mjeteve diplomatike”.

Kompania mendohet të jetë një nga firmat e para të mëdha ruse që ka folur kundër pushtimit.

Pas